Лопушненська ЗОШ І - ІІ ступенів

Школі - 45

Лопушненській ЗОШ І - І І ступенів виповнилося 45 років.Лопушненській школі - 45 років 

12 листопада Лопушненська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів відзначила 95 років з часу заснування закладу та 45 років з дня відкриття нової школи. На день народження школи запросили ювілярів – перших випускників та перших першокласників 1971 – 1972 н.р., ветеранів педагогічної праці та спонсорів.

Після молебну у місцевому храмі, який відслужив настоятель церкви Святого Воскресіння отець Роман Будола,  гості прибули до місця дійства – рідної школи.

На свято були запрошені начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Оксана Ходанович та голова освітянської профспілки Богдана Вознюк, голова районної ради Руслана Кушнір, перший заступник голови РДА Олександр Батожний.

За дорученням голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука Руслана Кушнір вручила грамоти меценатам школи Арзуманяну В.Г. та  Гарачу В.М., колективу школи чотирьохтомне видання Тернопільський Енциклопедичний Словник та енциклопедичне видання « Тернопільщина. Історія міст і сіл».  Подяками Лановецької районної ради та райдержадміністрації відзначено вчителів – пенсіонерів, які стояли у витоків школи : Марію Яремко – вчителя фізики, Марію Коп’як – вчителя української мови та літератури, Онисію Горосій – вчителя математики та Раїсу Ванжулу – вчителя біології.  Начальник відділу освіти, молоді та спорту Оксана Ходанович  нагородила педагогічний колектив школи грамотою та подарувала діапроектор.

    З привітаннями прибули на свято також члени громадської організації «Тернопільщина європейська». Вони подарували книги, м’ячі, розвиваючі ігри  та порадували присутніх художніми номерами, які майстерно виконали студенти Тернопільського медичного університету.

Директор школи Тетяна Сапіжук , вчителі та учні ознайомила присутніх із історією школи, станом освіти на сучасному етапі, досягненнями та планами на майбутнє. 45 – це вік , коли багато зроблено, але ще так багато планів і задумів. І ми сподіваємося, що наші плани будуть втілені в життя.

Директор школи Тетяна Сапіжук вручила керівництву району книгу «Сходинками рідної школи» та ювілейний конверт з маркою, видання яких приурочено ювілею школи. Учні та колектив Лопушненської школи І – І І ступенів підготували святковий концерт, який завершився спільним виконанням пісні «Многая літа».

Віршоване привітання із ювілеєм рідній школі надіслав випускник нашої школи,  філолог за фахом, журналіст I. Кучмай, який зараз мешкає на Донбасі. Через війну на Сході нашої країни  він не зміг прибути на свято і попрохав наприкінці свого послання «молитесь за нас, ведь у нас беда.»

         Учні та колектив навчального закладу підготували святковий концерт Незмінним атрибутом Дня народження став святковий торт, випечений кухарем  шкільної їдальні Петрунишин Л.В. Завершилося дійство спільним виконанням пісні «Многая літа»

 

 Школі - 45

Є на планеті дороге серцю місце - рідна школа. Схиляються до самої покрівлі стрункі липи, гупають яблука у шкільному садку і стара розлога груша ловить павутинки спогадів.

  Кожного ранку, мов крихітні гомінливі струмочки, зливаючись у єдиний бурхливий потік, прямують сюди діти.

         Проходять роки, десятиліття... А ти, школо, така ж рідна і близька, така ж бажана, бо ти – альма-мати, ти – дороговказ, ти – маяк!..

         Сьогодні твої коридори ніби ширші, а класи – світліші. Дійсно, так воно і є, бо тут все по-новому: і інтер’єр, і дух новітніх технологій, і ошатні класні кімнати.

         Калейдоскоп десятиріч – калейдоскоп поколінь. Годинник школи відлічує час уроками. Змінюється методики і підручники, на зміну рахівниці прийшов комп’ютер.

Одне тільки тут залишилося таким, як і 45 років тому. Школа залишається символом дитинства й юності, джерелом спогадів шкільного життя.

      А дзвоник так само кожен ранок кличе нас у школу. І кожен рік буває для когось першим, а для когось – останнім.

  Школа - великий, дружний, працьовитий і творчо мислячий колектив учителів, батьків і учнів. Це – сім’я, у якої і радощі, і невдачі – навпіл. Це колектив-шукач, який прагне до всього нового, прогресивного.

  У кожного вчителя знову та ж доріжка в клас, щоб дарувати своїм вихованцям те розумне, вічне, незгасиме полум’я любові до навчання, до рідної землі до славної історії України-неньки, до батька-матері, бо без неї, цієї любові, не буде справжньої людини, не усміхатиметься з голубих небес сонце, не співатиме під важким колосом нива, не лунатиме наша задушевна українська пісня...

  Школа це уроки й свята, це олімпіади й конкурси, це вечори й екскурсії, це мандрівки, це спортивні змагання і козацькі розваги        першій дзвінок і останній – це те, що об’єднує учнів, учителів, батьків. І так багато років... 

                                                                                   Багрій О.М.Обновлен 15 ноя 2016. Создан 13 ноя 2016