Лопушненська ЗОШ І - ІІ ступенів

Свято єднання поколінь.

12 листопада у с. Лопушне відбулося велике дійство - 45 років від Дня народження рідної школи.Свято єднання поколінь.

    12 листопада  у с. Лопушне відбулося  велике дійство - 45 років від Дня народження рідної школи.  Організація свята зустрічі кількох поколінь  - справа надзвичайно відповідальна, адже це і великий віковий діапазон, і різні погляди на життєві цінності, тай доля розкидала людей по всьому світу.  Зваживши всі за і проти педагогічний та учнівський колективи вирішили спобувати.  Було зібрано багатющий матеріал з розвитку освіти у селі та вчителем історії, директором школи Сапіжук Т.В. укладено книжку «Сходинками рідної школи», випущено ювілейну марку.

Спільними зусиллями спонсорів ( Арзуманяна В.Г, Гарача В.М, Гуштик С.В., Ванжули Л.В., Шпака З.І., Чайківського), батьків, вчителів, технічним персоналом зроблено ремонт та обладнано невеликий, проте сучасний актовий зал.  А ще учнівський та вчительський колективи організували чудовий концерт, що тривав більше трьох годин.

На день народження школи запросили ювілярів – перших випускників та перших першокласників 1971 – 1972 н.р., ветеранів педагогічної праці та спонсорів.

Ранку 12 листопада з нетерпінням і хвилюванням чекали всі: і здивований допитливий першокласник, і сивочолий  бувалий ветеран, і ведучі свята Багрій О.М. та Сапіжук Н.В., і учні, і вчителі та 1 , зрештою, усі жителі села. Адже це було свято усього населеного пункту.

Після молебну у місцевому храмі, який відслужив настоятель церкви Святого Воскресіння отець Роман Будола,  гості прибули до місця дійства – рідної школи. Обійми, радість, сльози, емоції, пришвидчені  кроки у свої класи, за свою парту, здивовані погляди учнів: « І чому ті дорослі дяді і тьоті плачуть і сміються одночасно? І як вони сміють вчительку називати просто по імені?..»

  На свято прибули гості. І, як годиться здавна, з подарунками. Це начальник відділу освіти, молоді та спорту Ходанович О.І., голова районної профспілкової організації працівників освіти Вознюк Б.Р., голова районної ради Кушнір Р.М. заступник голови Лановецької райдержадміністрації Батожний О.М.. Вони привезли до школи такий необхідний школі проектор. Не відстали від влади випускники та першокласники. Вони подарували рідній альма – матер екран та ксерокс.

   За дорученням голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука Руслана Кушнір вручила грамоти меценатам школи Арзуманяну В.Г. та Гарачу В.М., колективу школи чотирьохтомне видання Тернопільський Енциклопедичний Словник та енциклопедичне видання « Тернопільщина. Історія міст і сіл».  Подяками Лановецької районної ради та райдержадміністрації відзначено вчителів – пенсіонерів, які стояли у витоків школи : Марію Яремко – вчителя фізики, Марію Копяк – вчителя української мови та літератури, Онисію Горосій – вчителя математики та Раїсу Ванжулу – вчителя біології.  Начальник відділу освіти, молоді та спорту Оксана Ходанович  нагородила педагогічний колектив школи грамотою.

     З привітаннями прибули на свято також члени громадської організації «Тернопільщина європейська». Вони подарували книги, м’ячі, розвиваючі ігри  та порадували присутніх художніми номерами, які майстерно виконали студенти Тернопільського медичного університету.

    Директор школи Тетяна Сапіжук , вчителі та учні ознайомила присутніх із історією школи, станом освіти на сучасному етапі, досягненнями та планами на майбутнє. 45 – це вік , коли багато зроблено, але ще так багато планів і задумів. І ми сподіваємося, що наші плани будуть втілені в життя.

   Недаремно кажуть, що вчитель продовжує себе у своїх учнях. Його думки, почуття, прагнення, щедро віддані дітям, працюють на майбутнє. Серед наших випускників є лікарі інженери, юристи, добрі хлібороби, підприємці і , звичайно, вчителі. В нашій школі працює декілька династій  педагогів: Копяк, Сапіжук, Дунай, Возний, Чабан, Поставчук, Клим. Вчитель – покликання, тому й прибули на свято Леся Бабовал та Галина Шевчук, доля яких закинула в далеку Італію. Віршоване привітання із ювілеєм рідній школі надіслав філолог за фахом, журналіст Кучмай, який зараз мешкає на Донбасі. Через війну на Сході нашої країни  він не зміг прибути на свято і попрохав наприкінці свого послання « молитесь за нас, ведь у нас беда.»

   Незмінним атрибутом Дня народження став святковий торт, випечений кухарем  шкільної їдальні Петрунишин Л.В.. Завершилося дійство спільним виконанням пісні «Многая літа»

  Звичайно, без знань немає людини, немає громадянина, немає майбутнього. Школа – це сіяч розумного, доброго, вічного, це зброя в боротьбі за завтрашній день.

То ж наснага і щедрість у стінах хай квітне,

Поки ювілей не настане столітній.

Лідія Муж – вчитель української мови та літератури Лопушненської ЗОШ І – ІІ ступенівСоздан 21 ноя 2016